יום חמישי, 19 באוקטובר 2017

מקציף חלב


מהו מקציף חלב?
מקצפי החלב הם המכשירים המשלימים את חווית הקפה הביתי. כיום המקציף חלב הוא אחד האביזרים הנלווים החשובים ביותר לחובבי הקפה שמעוניינים בשתיית כוס קפה עשיר ואיכותי מעבר לאספרסו הרגיל ונטול החלב. 
עם השנים שוק הקפה בישראל התפתח בצורה משמעותית, כאשר חובבי קפה רבים הפכו מומחים לגבי סוגי הפולים, רמות הקלייה, טחינה ומגוון מכונות הקפה. מקציף חלב הוא הכלי הנחוץ למען השגת חלב קרמי ועשיר עם הקצף האופייני לבתי קפה ומסעדות, אשר משדרג לכם את כוס באופן משמעותי.גם למקצפי הקפה יש מגוון רחב של מוצרים, סוגים וצבעים.עם מקציף חלב מקצועי וטוב תוכלו ליהנות מהחוויה של שתיית קפה טוב כמעט כמו במסעדות וכמעט ללא מאמץ כלל.
אז כמה דקות לפני שאתם בוחרים את המקציף שלכם עשינו לכם רשימה של כמה מהמכשירים הכי מקצועיים בשביל לעזור לכם בבחירה הנכונה.
Twisterpro:
למקציף זה יש ייחוד מסוים ששונה משאר המקציפים וזה ביצוע מלאכת החימום וההקצפה בשיטת חדישה (השראה מגנטית) בעצם ללא גוף חימום. באמצעות מקציף זה ניתן לבצע הקצפה לרוב סוגי המשקאות קפוצ'ינו, מוקצ'ינו, מקיאטו, שוקו ועוד.
המכשיר מאפשר לבצע הקצפה של חלב המספיקה לשתיים ועד חמש כוסות. משך ההקצפה המקסימלי הינו דקה וחצי בלבד – פרק זמן הנחשב לנמוך יחסי בהשוואה לשאר מקציפי החלב המוצגים בשוק.
מקציף חלב זה מבטיח אפס תקלות שיטת העבודה בו נוחה וקלילה. כלי ההקצפה נפרד מיחידת החשמל המרכזית ובכל תורמת לשליפה בקלות ואפשרות שטיפה וניקיון של הכד ללא פגיעה בחשמל או במכשיר עצמו. במקציף עצמו יש כמה אפשריות בחירה בין אם החלב יהיה חם או קר. ובכך נותן לכם לפנק את עצמכם במשקה קר מבלי לוותר על הקצפת, או לחמם את החלב ללא הפיכתו לקצף. מעלה נוספת במידה ונישאר מן החלב יש אפשרות אחסון במקרר יחד עם כד המקציף עצמו.
בונוס נוסף מראה המקציף אופייני ומתאים לכמעט כל סוגי המטבחים. ובזכות האופציה לשמירה על ניקיונו והנפח הנמוך של המיכל (עומד על חצי ליטר), הוא הופך להיות כאביזר נוי בבר הביתי.
מקציפלא:
זה מקציף החלב הבסיסי והנפוץ ביותר, בעיקר בקרב אלו החובבים קפה פשוט ולא מעוניינים ביותר מידי בקצף עשיר וקרמי או לאלו המתחילים בעולם הקפה ועוד לא מכירים באופציה האחרת. המקציף עובד על סוללות רגילות והוא למעשה מוט ארוך עם עיגול מכבל מתכתי בקצה. המקציף פשוט רוטט בקצב גבוה בתוך כוס / מיכל חלב (רצוי חם) ובכך מקציף אותו. הקצף עדין וכמעט שאינו נראה. בכל אופן מקציף זה קומפקטי בגודלו ונוח לאחסון.
מקציף חלב ידני קלאסי:
זהו מקציף חלב קלאסי במראהו שפועל בצורה ידנית ומפיק קצף איכותי. בתוך כל המקציפים אלו קיימים הרבה סוגים ,האיכותיים שביניהם לרוב יהיו שייכים ליצרנים שונים ובגדלים שונים לפי כמויות החלב.
מדובר למעשה על מיכל מתכת או פלסטיק פשוט שאליו מכניסים חלב חם, המכסה כולל מוט דחיסה ורשת מתכת/פלסטיק, פשוט מפמפמים את החלב למעלה ולמטה ובכך מקציפים אותו לרמה טובה. בשביל למצוא מקציף חלב איכותי בסגנון הזה מן הראוי שהמקציף  יכיל פתרון למניעת הידבקות של חלב חם לשוליים.
בסופו של דבר מוזגים את הקצף לתוך הכוס ויוצרים כוס קפה מרשימה עם קצף איכותי וטעים.
כד הקצפה חשמלי:
כד ההקפצה החשמלי הינו מוצר פשוט, נוח ונפוץ בין מקציפי החלב. כד חשמלי זה מגיע בכמה אופציות של גדלים שונים, כד ההקצפה מחמם את החלב לטמפרטורה של כ-65 מעלות. המקציף עצמו פועל בצורה אוטומטית ומשך זמן הפעלתו הוא כ- דקות.
מקציף זה מספק הקצפה איכותית ללא מאמץ. ישנם גם סוגים של מקציפים חשמליים המאפשרים הקצפת חלב קר (למעוניינים במשקה פושר או קר) כיום אפשר למצוא מקציף חלב מובנה בתוך ספל קפה חשמלי.
מקציף מקצועי על קיטור:

מקיף חלב על קיטור הינו הסוג הטוב ביותר של מקציף חלב המפיק קצף כמו בבתי קפה. סוג המקציף זה שונה מהרגילים, אין לו מבנה פרטי בפני עצמו אלא מדובר על צינור שקוף\לבן שמחובר למכונת אספרסו רגילה ובעזרת קיטור המגיע בלחץ חזק הוא מצליח לחמם את החלב ולהקציף אותו בצורה משובחת. ישנה אפשרות לחבר גם קפוצ'ינטור שעל ידי צינורית מעביר את החלב ממיכל נפרד דרכו ומקציף ישירות עם הקיטור.

3 תגובות: